Životopis

24. září 2011 v 15:26 | Kira Smile |  Biography

Životopis Avril

Avril Ramona Lavigne se narodila v Kanadě,Ontario, ve městě Belleville a od svých pěti let vyrůstala v malém městěčku Napanee. Poprvé se její talent projevil už ve dvou a půl letech,kdy se svou maminkou zpívala v kostele. V roce 1998 vyhrála hlavní cenu v jedné z hudebních soutěží,kterých se účastnila a dostala příležitost zazpívat si na koncertě se svou krajankou,country zpěvačkou Shaniou Twain.

V 16 letech ji objevil hledač talentů,který ji doporučil Antoniu L.A. Reidovi prducentu společnosti Arista Records, a ta s ní zanedlouho uzavřela smlouvu. Avril se přestěhovala do New Yorku,kde měla pracovat na svém prvním albu. Nebyla však spokojená s přístupem nahrávací společnosti, a proto se rozhodla odjet do Los Angeles. Tam potkala producenta Cliffa Magnese,který ji nechal více volnosti a vyhověl jejímu přání podílet se autorsky na tvorbě skladeb.

Své první album Let Go vydala v červnu 2002 a pouhý půlrok po jeho vydání bylo oceněno čtyřmi platinovými deskami a stalo se nejprodávanějším albem roku. Nejznámějším singlem z tohoto alba je Comlicated,Sk8ter Boi a I´m With You.Avrilin debut byl více ne úspěšný - dostala ocenění Nejlepší objev na MTV Video Music Awards 2002,dále získala 4 ceny Juno Awards 2003 a cenu World Music Award za světově nejprodávenějšího kanadského umělce. Kromě toho byla nominována na 8 cen Grammy!

Druhé album Under My Skin se objevilo na trhu v květnu v roce 2004 a okamžitě obsadilo přední místa hitparád. Následovalo turné Live and by Suprise po 21 amrických a kanadských městech na podporu alba a teké 2 ocenění World Music Awards 2004 za nejlepšího pop-rockového umělce a nejprodávanějšího kanadského umělce a tři ceny Juno Awards.

Třetím Avriliným albem je The Best Damn Thing, které vyšlo v dubnu 2007 a ukazuje Avril ve zcela novém světle. Její písničky jsou živější a energičtější. O půl roku později Avril odstartovala turné k tomuto albu The Best Damn Tour.

V březnu tohoto roku vyšlo Avrilino čtvrté album Goodbye Lullaby,které je narozdíl od ostatních pomalejší a Avril na něm tvrdě pracovala 2 roky. Zanedluho po vydání této desky se Avril rozjela na své momentální turné The Black Star Tour. 19. září se Avril objevila v Německu, kde čeští fanoušci předali Avrilinu týmu českou vlajku a teď jen všichni doufáme ,že Avril přijede i k nám! :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama